Blog

Czym oklejać formatki meblowe?

Oklejanie formatek to bardzo wymagający proces. Planując oklejanie płyt meblowych, musisz pamiętać, że jest to czynność wymagająca niezwykłej precyzji. W związku z tym coraz częściej korzystamy z profesjonalnych usług firmy, która dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym i może pochwalić się ogromnym doświadczeniem w branży stolarskiej. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, zapraszamy do lektury […]

Czytaj dalej

Jak dobrać zabudowę kuchenną do kształtu pomieszczenia?

Aranżując kuchnię, najczęściej stoimy przed wyborem: zakupić gotową zabudowę kuchenną w sklepie meblowym czy skorzystać z usług stolarza i cieszyć się z oryginalnego umeblowania, ściśle dopasowanego do charakteru pomieszczenia. Nieważne, czy wybieramy meble na wymiar, czy kupujemy szafki o określonej szerokości, musimy pamiętać, że każda zabudowa kuchni musi być odpowiednio dostosowana zarówno do powierzchni, jak […]

Czytaj dalej

Od czego zależy estetyka formatek meblowych?

Formatki meblowe to typowy materiał wykorzystywany zarówno przez stolarzy, jak i majsterkowiczów. To idealne rozwiązanie dla wszystkich osób chcących samodzielnie stworzyć oryginalną zabudowę lub uzupełnić luki w istniejącej aranżacji. Aby płyty meblowe wyróżniały się odpowiednią estetyką, muszą być precyzyjnie i jakościowo wykonane. W naszym artykule zdradzamy, od czego zależy estetyka formatek meblowych.

Czytaj dalej

Na jakiej wysokości umieścić szafki podwieszane w kuchni?

Kuchnia to jedno z najbardziej wymagających pomieszczeń w domu – wie o tym każdy, kto choć raz mierzył się z jej remontem czy projektowaniem. Wymiary szafek – zarówno standardowe, jak i niestandardowe – mogą budzić niemałe zamieszanie. Jak prawidłowo dobrać wysokość mebli w kuchni?

Czytaj dalej

Modne meble kuchenne. Co jest teraz na czasie?

W najnowszym sezonie modne meble kuchenne muszą być przede wszystkim wygodne w użytkowaniu. Ostatnie trendy wskazują, że kuchnia powinna wypełnić się elementami z drewna i kamienia. Szczególną rolę odgrywają odważne połączenia barw. Najmodniejsze aranżacje wiele czerpią z natury i nowoczesnego minimalizmu.

Czytaj dalej

Jakie są optymalne wymiary blatu kuchennego?

Co prawda blat kuchenny może być wykonany z różnych materiałów, ale jego wymiary i rozplanowanie podlegają pewnym zasadom. Wysokość musi zostać dopasowana do wzrostu domowników. W jaki sposób najlepiej zaplanować strefę roboczą w kuchni? Na jakie aspekty należy zwrócić uwagę przy wyborze blatu kuchennego?

Czytaj dalej